Manipulace se zbožím


Vhodné vybavení

Není žádným tajemstvím, že e ve výrobních firmách tvoří velkou část práce manipulace s materiálem a výrobky. Celý proces je poměrně náročný, protože materiál nejdříve přijede, takže se musí roztřídit do regálů a jakmile ho bude potřeba, tak ho přichystat danému pracovišti. Zde z něj udělají třeba finální produkty, které je nutné zabalit, shromažďovat a až jich bude dostatek, tak se naloží do kamionu, aby mohli cestovat k zákazníkovi. Kdybychom měli kus po kusu nosit mezi jednotlivými stanovišti v holých rukách, tak bychom nedělali nic jiného.

dřevěné palety

Proto využíváme techniky jako jsou vysokozdvižné vozíky. K nim se bezesporu hodí europalety, protože ty mají zaručeně dobrou nosnost a dají se nabrat ze všech stran. Na ne můžeme umístit stohovatelné přepravky, přičemž ty se v případě potřeby dají i se zbožím přenášet po jedné v rukou. Samozřejmě sklad by měl mít vybavení jako je třeba nájezdová rampa na návěs kamionu.

Plastové kontejnery

Přepravky z hlediska místa nemusí být ideální, protože větší předměty se do nich nevlezou. Když tedy potřebujeme něco většího, tak si můžeme vybrat mezi kontejnery. U takového IBC kontejneru 1 000 l https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/ibc%20kontejnery si můžete být jisti, že se toho do něj vleze opravdu hodně. Spodní strana se podobá paletě, takže není problém ho přepravovat klasicky pomocí vysokozdvižného vozíku. Samotný produkt váží kolem 100 kilo a můžeme ho zatížit až 1 500 kg, takže poměr nosnosti vzhledem k vlastní hmotnosti je solidní. Materiálem je plast, přičemž při konstrukci je dbáno na jeho pevnost, takže si můžete být jisti, že vydrž používání skutečně na plno.

plastové přepravky

Mnohdy se dodávají i s víkem, takže se nemusíme obávat vniknutí nějakého nepořádku. Velkou výhodou je možnost stohování, kdy na první kontejner můžeme dát další čtyři, takže ve skladu můžeme ušetřit dost místa. Kontejnery se vyrábí ve více rozměrech, a proto si můžete na webových stránkách vybrat vhodnou variantu.