O bazén do země nebudete zakopávat


Mít na zahradě bazén by chtěl kde kdo. Není ale bazén jako bazén, protože nadzemní nádrže spíše připomínají dětské nafukovací kruhové brouzdaliště, a působí spíše jako pěst na oko. Jistě, že pro odpočinkový relax po příchodu z práce postačí, ale přece jen je něco úplně jiného, když je bazén zapuštěn pod úroveň země. Aby totiž bazén plnil dobře svou relaxační funkci, neměl by kazit estetický dojem.

děti v bazénu

Přelivový bazén – chcete-li mít na zahradě opravdu skvost, vsaďte na bazén s přelivem. Lze jej totiž umístit do terénu tak, aby do něj perfektně zapadl jako jeho přirozená součást. Bude navazovat na okolní prostředí a působit dojmem, že tu stojí odjakživa. Můžete přímo z hladiny pozorovat okolní dění, bude se vám snadno vstupovat do vody a budete mít z tohoto řešení obecně lepší pocit.

U přelivových bazénů do země Bazény Gluc se snáze podává občerstvení, kdokoli se bude nacházet pod vodou nebo na lehátku na hladině, stačí k němu natáhnout ruku a podat misku s ovocem nebo zmrzlinový pohár či pomerančový džus.

plavecký bazén

U skimmerových bazénů počítejte s tím, že bude hladina vody o něco níže, než je okolní terén, takže si tu budete připadat „utopení“. U městského koupaliště a plaveckého bazénu to v zásadě nevadí, protože tam si jdete hlavně zaplavat, ale chcete-li mít bazén i pro zábavu s vašimi přáteli, a být s nimi v lepším vizuálním i tělesném kontaktu, přelivový bazén v tomto směru nemá konkurenci.

Bazén a děti – chcete mít perfektní přehled o tom, jak si hrají vaše děti v bazénu, a přitom chcete být na souši, na trávníku opodál a čist si tu svou oblíbenou knihu? S přelivovým bazénem to půjde snadno, protože na ně uvidíte a stačí vždy jen nadzvednout oči od knihy a zkontrolovat situaci. U skimmerové nádrže na ně z větší vzdálenosti vidět nemusíte, a to vás může znepokojovat.

A chcete-li využít bazén i pro milování, v tom přelivovém budete mít pod kontrolou dění na zahradě, takže se budete moci lépe soustředit na samotný milostný akt.