Pečujte o své nohy

Nohy nám musí sloužit celý život, zaslouží si tedy naši pozornost. Právě péči o nohy se mnohdy dostatečně nevěnujeme a zanedbáváme ji. Správnou péčí můžeme předejít bolestem nohou a tím i jiným zdravotním potížím.

Většina zná pocit těžkých a oteklých nohou. Často tímto pocitem můžete trpět po celodenním stání, v letních měsících nebo pokud nosíte nevhodnou obuv. Pokud netrpíte nějakou závažnou chorobou, zkuste svým nohám po celodenním maratónu ulevit. Začít můžete osvěžující koupelí. Do vody přidejte třeba odvar z kaštanů, který přispěje k lepšímu prokrvení. Pomůže také koupel z rozpuštěné kuchyňské soli. Nohy procvičte, i to vám přinese osvěžení. Masírujte chodidla gelovým míčkem. Nemáte-li možnost koupele ani masáže, zvedněte nohy a položte si je na stůl nebo opřete o zeď.

bosé nohy

Podceňovat byste rozhodně neměli výběr bot. Často si ani neuvědomujeme, že právě špatný výběr bot může zapříčinit bolesti nohou. Budete-li si kupovat novou obuv, vydejte se na nákup raději odpoledne, kdy je noha unavená. Dámská obuv by neměla mít podpatek vyšší než čtyři centimetry. Výjimkou jsou samozřejmě společenské události, kdy potřebujete společenskou obuv na vysokém podpatku.

nohy v teniskách

Na zkoušení obuvi se vybavte ponožkami nebo punčochami, které budete v botách nosit. Ideální je obuv kožená, která se noze přizpůsobí. V obuvi se po obchodě projděte. Bohy vám musí na noze pohodlně sedět. Nesmí vás tlačit ani se vyzouvat. Nic nezkazíte pokud si do bot koupíte vložky. Nutností budou zvlášť pro osoby, které mají ploché nohy. Špatná obuv může také způsobit kuří oko, které je velice bolestivé. Nejčastěji se objeví na kloubech nohou. Pro úlevu můžete kuří oko přelepit gelovou náplastí. Nepříjemné jsou plísně, které vás potrápí nepříjemným svěděním. Abyste problému předešli, aplikujte do bot speciální spreje a dodržujte pravidelnou hygienu.