Sport nejen pro kluky

V posledních letech nabírá na popularitě hodně rychlým tempem. Je pro to několik důvodů.
· Hraje se v hale celoročně
· Není třeba drahé vybavení
· Je kombinací jiných dvou populárních sportů
· Hrají ho dívky i chlapci, muži i ženy
· Začala mu věnovat pozornost i média
florbalový brankář
O jakém sportu je řeč? O florbale.
Pro laiky je to cosi mezi hokejem a fotbalem. Hraje se s míčkem a plastovou hokejkou, střílí se do branek a běhá se v teniskách po tělocvičně. Přilbu a rukavice potřebuje jen brankář, jinak není třeba do ničeho dalšího investovat. Tudíž je to dostupný sport i pro děti z ne zcela dobře situovaných rodin. Není třeba žádné speciální haly, stačí obyčejná tělocvična, a proto se může hrát i v menších městečkách. A hlavně se při něm choulostivější děti nenastydnou, protože trénují pořád pod střechou. I když tady záleží na trenérovi. Může zavelet a jde se běhat ven.

V Čechách ho hraje také velké množství děvčat. V nižších věkových kategoriích ještě společně s chlapci a později mají vlastní družstva. Zatímco velká část dívek, které se věnují fotbalu, mají lesbickou orientaci, u florbalu to tak zcela neplatí. Sice to není sport pro slečinky, rána hokejkou, i když je plastová, docela bolí a míčkem jakbysmet. Takže z tréninku i ze hry si člověk nějakou tu modřinu odnese a natržené šlachy, natažené svaly a občas nějaká ta drobná zlomenina nejsou žádnou výjimkou.
hráči florbalu
I přesto to ale příznivce tohoto sportu obou pohlaví neodrazuje. Je to o rychlosti, taktice, přesnosti a hbitosti a je to napínavé. Ne tak nudný jako fotbal a ne tak nebezpečný, finančně náročný a vázaný na ledovou plochu jako hokej. Prostě ideální sport. Pro všechny, i pro fanoušky. Takže pokud ho zrovna nehrajete Vy nebo někdo z Vaší rodiny, jděte aspoň fandit. Jeho hráči si to zaslouží a budou rádi, když je aspoň trochu podpoříte.