Valcha a technika

Dokážete si představit, že by zničehonic zmizela pračka a vy byste museli znovu práce na valše? Pokud ne, tak se můžete podívat třeba do nějakého muzea, kde vám ukážou, jak dříve všechno vypadalo. To já jsem už takový ročník, že už jsem vůbec nikdy neprala na valše. Moje máma taky ne, zatímco moje babička a prababička ano. Babička a prababička měly doma takovou krásnou kovovou valchu, na které praly prádlo. Než jsem se potom babičky někdy ptala, jak to celé probíhalo, tak mi to řekla a já jsem byla ráda, protože jsme na odpověď byla velmi zvědavá. Dokonce mi řekla, že mi to taky ukáže.

Na moderní techniku nedám dopustit.

Protože babička s dědou ještě měli na půdě takovou krásnou velkou starou valchu. Tak mě to samozřejmě zajímalo. A šli jsme tedy na zahradu, kam děda do lavoru dal obyčejnou vodu. Taky jsem se ptala, jestli tam dávají nějaký prací prostředek. Děda mi řekl, že do takové valchy se vůbec nic nedává. Takže se všechno pralo pouze ve vodě a na valše. To mi nyní mladí lidé máme jinou techniku. Techniku, jako například automatickou pračku. A abych se přiznala, tak bez této techniky, automatické pračky, bych si už vůbec nedokázala představit život. Teď jsem na tom závislá, protože mám tři malé děti a manžela, který pracuje venku, takže taky musím samozřejmě velice často prát.

Dříve valcha byla veljmi častá.

A baví mě to a jsem ráda, že se mohu starat o svou rodinu a jsem ráda, že mnohé technické věci a vynálezy mi v péči o rodinu a v úklidu pomáhají. Nedokážu si představit, kdybych třeba neměla pračku anebo žehličku anebo sušičku. Ano, už i sušička je pro mě velice důležitá, protože mi šetří místo a taky čas, který nejraději trávím samozřejmě s mou rodinou, která je pro mě nejvíce důležitá. A vy máte nějaké zkušenosti, že byste zkoušeli prát na valše nebo dáváte přednost už jen kvalitní technice, která jde s dobou dopředu a usnadňuje ním mnoho práce?