Voda v bazénu musí být vhodná ke koupání

I když to tak možná venku ještě nevypadá, léto se mílovými kroky blíží a vzhledem k tomu, že předpovědi počasí opět hlásí, že i letošní prázdniny budou ve znamení veder, pořídit si na jaře bazén na zahradu určitě nebude marnou investici. Nemusí se jednat o žádnou obludu, ale bohatě postačí i levnější nadzemní bazén, který sice není příliš vhodný k plavání, ale pokud se chcete někde svlažit a nechce se vám chodit na koupaliště nebo k místnímu rybníku, je to výborná volba. Nevýhodou ovšem je, že o bazén se budete muset alespoň trochu start. Obzvlášť to pak platí o vodě.
dvojčata ve vodě

Správné pH

Na začátku koupací sezóny byste mezi prvními věcmi spojenými s bazénem měli změřit i pH vody. Tento údaje je velice důležitý, jelikož příliš vychýlené hodnoty na jednu nebo na druhou stranu mohou znamenat velké problémy. Nejenže se v kyselé, ale i zásadité vodě dobře daří bakteriím, potažmo řasám, ale také se pomalu ale jistě ničí zařízení samotného bazénu, zvláště to, které je z kovu.
ananasy v bazénu
Nemusíte se obávat, jedná se o postupný proces, kterému jednoduše zamezíte tím, že udržíte pH mezi hodnotami 6,8 – 7,2. Zjistit správné údaje není vůbec složité. Slouží k tomu speciální tester, který lze koupit za pár korun v každém specializovaném obchodě. I levné testery jsou poměrně přesné. Dle naměřených výsledků pak pomocí správných přípravků buďto vodě přidáte na kyselosti nebo zásaditosti a budete podnikat další měření, dokud nebude voda v normě.

Použijte i dezinfekci

Fakt, že pH vody je v pořádku ještě neznamená, že se v ní nemohou množit různí mikrobi. Mohou a množí, jen o něco pomaleji. Proto je nezbytné použít chlorové tablety, které fungují jako dezinfekce a eliminují veškeré nevítané mikro bakteriální návštěvníky, kteří se rozhodli poctít váš bazén návštěvou. Použít chlorový preparát jednou samozřejmě nestačí, je nutné ho dle návodu používat po celou koupací sezónu.