Vyplatí se nebankovní hypotéka?

Pokud si chcete splnit sen o vlastním bydlení, s největší pravděpodobností se vám to bez pomoci banky nepovede. Ceny nemovitostí neustále rostou a společně se stále se zvyšující inflací může být těžší a těžší na hypotéku dosáhnout. Banky navíc každoročně zpřísňují nastavené podmínky a každého žadatel důkladně prověřují, zda těmto podmínkám vyhoví či nikoliv. Rozhodující je i bilance samotného žadatele, kterou ovlivňuje například výše měsíčních příjmů, další závazky či záznamy v registrech dlužníků. Je proto pochopitelné že řada z nich nakonec odchází z banky s nepořízenou a právě v takovou chvíli vycítí nebankovní společnosti svou příležitost. Ty totiž mnohdy čekají na takové žadatele s otevřenou náručí. Sice bankovní instituce stále vedou, co se důvěryhodnosti týče, na druhou stranu zase nebankovky vítězí, co se týká benevolentnosti a rychlosti vyřízení. Kdy se tedy spotřebitelský úvěr nebo hypotéka od nebankovní společnosti skutečně vyplatí?

Maketa domu

  1. Když potřebujete mít peníze k dispozici co nejrychleji

Bankovní instituce se těší dlouholeté tradici, na druhou stranu vás při žádosti o úvěr u nich čeká celá řada papírování a složité byrokracie. I čekací doba je poměrně dlouhá. Banky totiž nepracují s žádným automatickým schvalovacím systém, ale ke každé žádosti přistupují individuálně. Může se tedy stát, že na vyřízení spotřebitelského úvěru budete čekat i několik týdnů. V případě hypotéky je doba ještě delší.

Předání klíčů

Pokud tedy potřebujete mít k dispozici potřebný obnos peněz co možná nejrychleji, jsou nebankovní společnosti určit tou správnou volbou. Celou žádost je totiž možné podat online bez nutnosti osobní návštěvy společnosti.

  1. Dostihla vás špatná finanční minulost

Pokud vaše údaje figurují v některém z registru dlužníků, na jakýkoliv úvěr můžete rovnou zapomenout, tedy alespoň v bance. Nebankovní americké hypotéky jsou však určeny i pro takové žadatele.