Testosteron a estrogen

Je několik věcí, na které jsou muži citliví a o čem se stydí mluvit. Asi není těžké uhodnout které to jsou. Ano, jsou to intimní problémy za zdmi ložnic. Jedním z nejdůležitějších hormonů pro muže je testosteron. Dalo by se říct, že testosteron dělá z muže muže, což je kostrbatá věta, ale pravdivá. Ženy mají estrogen a muži testosteron, to je dělá tím, čím jsou.

stáří

Všechny hormony v těle, by měly být vždy v rovnováze. Testosteron si tělo umí vyrábět, ale jak člověk stárne, tak produkce testosteronu slábne. Z hlediska těla je to pochopitelné, stárne nám celé tělo. Ale co když stárnout nechceme? Můžeme tělo částečně oklamat, a podpořit tvorbu testosteronu v momentě, když si ho tělo samo už vyrábět přestává. A začít s užíváním přírodních prostředků je lépe vždy dříve než později.

Nevýhoda testosteronu je, že se řadí mezi anabolické steroidy, a tak pokud máte skutečné zdravotní problémy s tvorbou testosteronu, a to většinou v období puberty nebo později při léčbě neplodnosti, tak se návštěvě lékaře nevyhnete. Testosteron bez předpisu koupit nelze.

doktor

Tvorba testosteronu se dá ale podpořit přírodními produkty a ty už nemusí být na předpis, ale můžete si je koupit v lékárně nebo na internetu. Je výhodné je užívat právě v době, kdy na sobě začnete pozorovat první příznaky stárnutí, nebo při prvním selhání v posteli.

Žádný muž si nechce přiznat, že jeho sexuální problémy by mohly souviset s věkem. Vždyť tyhle problémy může mít často na svědomí jen stres nebo únava. Pokud se vám ale tyto nepříjemnosti budou stávat častěji a častěji, je dobré zkusit podpořit tvorbu testosteronu přírodními prostředky, což klidně může zapůsobit i jako placebo, ale proč ne, hlavně když vám zase bude vše fungovat, tak jak má.

Málokdo z nás si přeje zestárnout, ale bohužel v tomhle je příroda spravedlivá a zestárneme všichni. Můžeme to ale aspoň trošku zpomalit.