Akce akce akce!

Obchody mají před významnými svátky velké slevy, a tak si můžeme pořádně naplnit spíž. Zboží v akci ale můžeme vidět po celý rok. Liší se vždy jen sortiment, na který se sleva uplatňuje. Když se jedná o velikou akci většinou obchody zvolí správnou výzdobu provozovny. Všude jsou balónky, krásné slečny s jednohubkami nebo jinými ochutnávkami, pestré výrazné barvy, velké nápisy či transparenty. Nejde tedy přehlédnout, že se v obchodech něco děje. Naši zvědavost to umí zaujmout na takové úrovni, že se přijdeme podívat a zjistit, proč je kolem tolik pozdvižení.

Nenechte se napálit ale těmi firmami, které toto pozlátko používají na nalákání k podepsání nevýhodných smluv – energetika, telekomunikace a jiné. Vždy si případně přečtěte celou smlouvu, zda se v ní neukrývá nějaké „ale“.

sezónní výprodej

Zboží v akci je pro nás veliké lákadlo. Můžeme si nakoupit mnoho trvanlivých potravin, které užijeme v pozdějších dnech či měsících. Vždy se ujistěte, že datum spotřeby je v pořádku a dokážete toto zboží použít, ať zbytečně nevyhazujete své peníze do koše.

Uskladnění nově nakoupených zásob je někdy problematické. Přeci jen je třeba mít jak dostatek místa, tak i sucho a dobrou teplotu pro skladování. Některé rodiny nemají dostatečně velikou spíž, a tak dávají do vlhkého prostoru své jídlo, které mnohdy nahnije. Pokud máte i Vy s tímto problém, probírejte špatné kousky, které jsou opravdu špatné a vyhazujte je, ať nezkazí i ostatní jídlo. Vlhký sklep či jiná místa jsou vždy problémem.

sleva - balónky

Konzervované ovoce a jiná jídla mají velikou výhodu, protože v tomto směru vlhkost tolik nevadí. Ochranný obal je natolik odolný, že můžeme produktu uchovat prakticky všude a nic se mu nestane. Na konzervované pokrmy mějte správný otvírač, abyste se zbytečně nezranili. Tak hurá na nákupy a vezměte si dostatek tašek! Tašky jsou dražší a draží, tak ať neutrácíte za něco, co máte doma.