Zájem o hypotéky klesá

Asi nikoho nepřekvapí, že zájem o hypotéky prostě a jednoduše klesá. Banky si to ale nenechají líbit a snaží se nalákat co nejvíce nových zákazníků. Snaží se hledat možnosti, kterými by toho docílily. Začaly dokonce snižovat hypoteční sazby a nabízet bonusy. Všimnout si můžete, že mnohem levnější hypotéky nabízí Česká spořitelna, ČSOB, Air Bank a mnoho dalších.
Banky tedy nový rok přivítaly se slevami. Se zlevňováním hypoték jste se mohli setkat ještě v měsíci únoru.

hypotéka na dům

Tím nejhlavnějším důvodem, proč se hypotéky zlevňují je to, že zájem o hypotéky klesá https://nebankovni-hypoteky-cz.cz/aktuality/zajem-hypoteky-klesa/. V měsíci lednu bylo zjednáno nejméně úvěrů za posledních několik let. Trh začal pociťovat dopady, a proto se začalo zlevňovat. Objem hypoték dosáhl 10,94 miliard korun, což je o čtyři miliardy méně, než v prosinci. Výrazný rozdíl byl tedy znát.
Měsíc leden bývá ale vždy měsícem nejslabším, co se týká hypoték.
U bank, jako je například ČSOB nebo Česká spořitelna, se s levnějšími hypotékami můžeme setkat ještě i dnes. Některé z bank si pro své klienty dokonce připravily spoustu bonusů.

nemovitosti

Air Bank zlevnila na 2,99% u hypoték, které jsou nad 1,5 miliónů korun.
Lákadlem České spořitelny, kromě snižování procent je i první rok pojištění domácnosti nebo nemovitosti úplně zdarma.
Díky tomu, že jsou zpomaleny růsty jednotlivých sazeb, je možné vrátit úroky pod tři procenta, což je rozhodně dobře.
Samotní odborníci ani nepředpokládají, že by byl budoucí nárůst výrazný. Neměly by ani zdražovat tak rychlým tempem, se kterým jsme se mohli setkat.
Taková ČNB nechala úrokové sazby již několikrát bezezměny. Můžeme tedy doufat, že si ji vezmou jako příklad banky jiné.
Na co se tedy můžeme do budoucna těšit, je zatím ve hvězdách. Můžeme se jen nechat překvapit tím, co nás ještě potká a hlavně nemine.