Dávejte dobrý pozor

Sušenka, čokoláda či bonbonek jsou pro malé i velké děti ohromným lákadlem. Jsou zabaleny do barevných obalů, které nás ještě více lákají na oko. Není špatné občas svému dítěti dobrotu dopřát, ale dávejte dobrý pozor na složení. Většinou tyto produkty obsahují rafinované cukry a někdy i různé chemické látky tzv. éčka. Dnešní regály jsou těmito produkty úplně zahlcené, dítě je vidí prostě všude. Děti dostávají sladkosti od prarodičů, na různých akcích v obchodních domech, ve školkách, a když se to všechno nasčítá, může to udělat v jídelníčku Vašich dětí pěknou paseku.
barevné bonbony
Proč je přílišná konzumace sladkostí problém?
· Riziko vzniku obezity u dětí
· Zvýšený neklid a hyperaktivita
· Riziko vzniku zubního kazu
· Alergie, astma, ekzémy
Mnoho sladkostí obsahuje také éčka tzv. přidané látky, které prodlužují trvanlivost produktů a dělají je hezky barevné na pohled. Konzumace těchto látek ve velkém množství může vést k tomu, že u dítěte propukne alergie nebo je u něj pozorováno zvýšení aktivity. Hyperaktivní děti jsou náladové, mají problémy s chováním a udržením pozornosti. Existují ale i éčka zdraví prospěšná. Jsou obsažena dokonce ve vitaminu C a E.
slepované sušenky
Chemické látky v dětském pití
Většina lidí si myslí, že pití pro dítě zažene jeho žízeň a navíc je plné ovoce. To je však velký omyl. U některých výrobků, které hlásí, že obsahují ovoce, má ovocnou složku třeba jen 10%. Pitíčka jsou opravdu chutné, to je tím že v nich můžeme najít až několik kostek cukru. Radši si tedy vždy pečlivě překontrolujte obal, co se v pití nachází. Raději doporučuji dát své ratolesti čaj nebo kvalitní džus, nejlépe naředěný.
Dnes přibývá hodně rodičů, kteří mají se svými dětmi výchovné problémy. Děti jsou nesoustředěné, mrzuté, impulsivní a nepozorné. Není možné, že by to z části mohlo být nadbytečnou konzumací sladkostí? Proto , co si vložíte do nákupního košíku a za co jste ochotni zaplatit. Vždyť zdravý našich dětí je pro každého rodiče to nejdůležitější.