Desková hra jako dárek

Pomalu, ale jistě se blíží doba Vánoc, pokud nevíte, čím obdarovat svoje děti nebo přátelé máme tu pro Vás pár tipů.  Nejen že se znovu pobavíte s přáteli, ale ukážete i svým dětem to, jak jste se bavily, vy po večerech ve svém mládí.

Deskové hry se vrací do módy a to možná více než si myslíte. Dnešní hry už jsou úplně na jiné úrovni, než kdysi bývalo Člověče, nezlob se!  Hra nabývá velkých rozměrů a pravidla už nebávají na jedná A5, ale i na pár desítek stránkách.
dárek na Vánoce
Pojďme si představit pár deskových her, které bychom určitě neměli minout.
1)      Telepatie – Hra nabídne skvělou zábavu v podobě dvou společně hrajících lidí. Je tažena karta a jedna osoba musí odhalit myšlení spoluhráče a napsat stejné slova na obrázek či slovo.  Vše se odehrává v časovém limitu, po kterém kolo skončí a zhodnotí se, kolik měli stejných slov.  Poté se posunou tolik polí, kolika se shodli, na řadě je pak další tým.
Délka hry se pohybuje kolem čtyřiceti minut, záleží na počtu hráčů. Hru bych určitě doporučil do rodinného kruhu a do party přátel, která si chce zpříjemnit večer.
2)      Aktivity – Hra, jak už sama vypovídá svým názvem, nebude pouze o sezení na gauči. Hru je možná hrát už od 3 hráčů, která Vás pobaví ať už hádáním pantomimy, tak dalšímu zábavnými úkoly. Nechte se vtáhnout do hry samotné, která Vám zabere okolo jedné hodiny, ale zábavu kterou Vám nabídne, bude k nezaplacení.
desková hra
3)      Ego – skupinová hra, která je založená na otázce se třemi možnostmi odpovědí. Hráč na tahu vybere otázku, na kterou si zvolí jednu z možnosti A až C. Protihráči poté tipují také a dávají na svůj tip ještě sázku, jak moc tipu věří. Pak se otázka otočí a vyhodnotí se, kdo jak tipoval. Nevýherní žetony jdou do banku, výherní se z banku berou. Jedná se o rychlou a zábavnou hru, u které se blíže poznávají hráči.
Deskových her existuje velké množství a vyrábí se další a další, takže až se budete rozhodovat, zda na Vánoce, nebo narozeniny něco koupit, neváhejte sáhnout právě po některé s těchto tří zmiňovaných.