Zbytečné kroky ke koši

Nikdo nezmění najednou celý svět; ten svůj každodenní ale napravit můžete. A to i drobnostmi, které by vás třeba nenapadly. Žijeme v jakési začarované pohodlnosti, na kterou jsme uvyklí tak, že ji ani nevnímáme.
 koš na odpadky
·         Odličovací tampóny
Taková maličkost, řeknete si. Ale vatové polštářky, které plní koše v koupelně, jsou skutečně nadbytečné. V nabídce produktů dnes najdete pratelné tampony z husté bavlny, 100% rozložitelné v přírodě. Anebo vyrobené z bavlněného úpletu a froté, což i vaší pokožce musí znít lákavě. Anebo si můžete koupit háčkované z bambusové příze. Dva tři. V sáčku na spodní prádlo je vyperete na 60°C. Anebo si je z té příze zkuste uháčkovat samy/i. Je to dobrý tip na dárek pro každou ženu.
 
·         Menstruační kalhotky
Zrovna jsme s mojí sestrou uvažovaly nad tím, že by menstruační propriety měly být zadarmo. Těch vložek a tampónů, kterých jsme zatím spotřebovaly! A nejen že je musíme draze platit, ale jako odpad je to srovnatelné s dětskými plenami. Na trhu jsou už samozřejmě menstruační kalíšky, ale s rozvojem nanomateriálů přicházejí další zajímavé možnosti. Jednou z nich jsou menstruační kalhotky, které se už mimo naši republiku nějaký čas prodávají. Teď jsou k dostání i od ryze české firmy. Jen si je ráno obléknete, jen je večer sundáte a vyperete. Údajně úplně bez zápachu. Nejsou nejlevnější, stojí něco přes sedm set korun, ale stačí mít dvoje troje na celý rok. Pro silnější menstruaci kalhotky doporučují jako pojistku k tampónu nebo kalíšku, ale ve vývinu je už další, vylepšený model.
 menstruace vložky
·         Kapesníky
A je to tady. Návrat do dětství s usoplenými kapesníky v kapsách a pod polštářem. Přetrvávání virů a bakterií, které si ušmudlaně nosíte s sebou. Jak ale vyřešit tu ohromnou spoustu zmuchlaných papírků, do kterých při silné rýmě smrknete jen jednou a ocitnete se nosem v díře? Na trhu zatím není žádná nanoalternativa, ale takový hybrid mezi kapesníkem čistě látkovým a papírovým. Papírové kapesníky z biobavlny. Jsou pevnější, vydrží vám déle. Ačkoliv látková čistonosoplena vyrobená z vlastních onošených triček, je k nosu prý nejšetrnější. Mimochodem, na fler.cz můžete koupit i látkový toaletní papír. Jestli vás to a priori nešokuje, něco si o tom na internetu nastudujte.