Hledáte ideální a universální materiál, se kterým uděláte téměř vše? Vyzkoušejte polykarbonát!


Potřebujete doma nebo na zahradě něco opravit, postavit nebo zastřešit? Hledáte ideální materiál, se kterým se dá snadno pracovat? Zkuste polykarbonát!

Hledáte ideální a universální materiál, se kterým uděláte téměř vše? Vyzkoušejte polykarbonát!

Patříte k domácím kutilům nebo jen potřebujete jednorázově doma něco opravit, chcete si postavit zahradní skleník, novou pergolu nebo potřebujete něco zastřešit? Určitě pro své dílo hledáte ideální materiál, se kterým se bude snadno pracovat, který bude také dostupný a bude nejen odolný, ale bude mít i mraky dalších výhod. Polykarbonát přesně takovým materiálem je, má skutečně řadu výhod a využít se dá venku i uvnitř téměř na všechno. Stačí jen vyzkoušet.

hinge-5133292__340

Výběr materiálu

Vybrat si vhodný materiál, není vždy úplně snadné. Už jste vyzkoušeli sklo, dřevo, klasickou krytinu nebo plech či hliník? Každý z těchto materiálů má jistě své výhody ale taktéž i nevýhody, pokud potřebujete doma, na zahradě v dílně nebo na chalupě něco postavit, zastřešit, opravit a zvelebit, zkuste příště popřemýšlet o polykarbonátu. Z desek z polykarbonátu se dá vytvořit velká spousta věcí, tento materiál má ale především nespočet výhod, které jistě oceníte. Pokud se vám zdá, že o tomto materiálu slyšíte poprvé, není tomu jistě tak. Polykarbonát se poměrně hodně využívá, například na veřejných místech se s ním lze obvykle setkat na autobusových zastávkách či na sportovních stadionech.

Využívá se totiž k zastřešování, ke stavění přístřešků, na zahradě pak třeba i ke stavbě altánků, pergol nebo zimních zahrad. Pro jeho vlastnosti jej lze využít nejen v exteriérech ale i v interiérech, polykarbonát dobře propouští světlo, je odolný proti větru a jiným okolním vlivům a rozmarům počasí, snáší i vysoké teploty a je odolný i proti působení UV záření. Má velmi dlouhou životnost a nemění svou podobu ani barvu, navíc se s ním jednoduše manipuluje, je snadno k dostání a instalace a práce s ním je lehká. Kromě toho tento materiál nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu, v případě nutnosti se velmi snadno čistí.

polycarbonate-779671__340

Plný a komůrkový

U polykarbonátových desek rozlišujeme dva druhy, plný a komůrkový polykarbonát. Plný polykarbonát pak svým vzhledem připomíná na první pohled čiré skleněné desky, kdežto u komůrkového polykarbonátu vidíme na první pohled jednotlivé komůrky vytvořené uprostřed, liší se tak od sebe především svým vzhledem. Vlastnosti zůstávají zachovány.

Polykarbonát lze využít také v případě, že potřebujete něco odhlučnit. Jde o opravdu všestranný materiál.