Koberec a nečistoty

Zvláště byl-li večírek se známými hodně bujarý, můžeme na koberci a v jeho chlupech, správně vlasu, najít velmi hodně nehezkých fleků a skvrn. Ovšem určovat jejich původ, to si netroufneme, i když by nám při následné údržbě pomohly. Jen přibližně tedy identifikujeme skvrny po rozšlápnutém chlebíčku, který strýc mrštil po své choti stran nějakého sporu o ženách. Hle, zde je vylité červené víno sestry

Ľubomíry ze Slovenska, která předváděla nalévání vzhůru nohama. Jenže ji zradilo 2,6 promile v krvi. Ostatní je hořčice tety Běty, kteráž upadla i s klobásou, však zde je po ní další mastný flek, bóže mně netrestej, to byli fakt všichni jako prasata? Ach jo, jak já to uklidím.

úklid koberce

Vzteky ještě rozšlápnete nějaký kus zákusku po dětech a jdete se podívat do chemické zásobárny, abyste koberci pomohli. No a šlo to. A vcelku rychle. Za šest či sedm hodin vysilující dřiny fleky zmizely a s nimi i kusy koberce. Tam kde byly fleky jsou nyní díry a na manželův dotaz proč nejsou symetrické už není síla reagovat. Vidíte, všechno špatně.

Když už příště budete pořádat nějaké mecheche, což si asi hodně rozmyslíte, víte, že koberec u toho nesmí být přítomen. Hernajs, bude třeba jej dát asi pryč.

Ano, tímto byste vyřešili velký problém. Ale vyřešili byste jej i jinak. Když už tedy koberec je jaký je, tak se dá ještě všechno zachránit.

kobercový vlas

Čištění koberce totiž nemusíte dělat osobně, ale zavolat si na to firmu. Už proto, že tam vám jej nechá v původním stavu čistoty a díry v něm rozhodně neudělá. Chápu, že mít doma díry na podlaze je sice možná hezký a zajímavý prvek, ale také se lze domnívat, že většina domácností se bez tohoto prvku objede.

Firma, na kterou máte výše odkaz zcela jistě koberec nezničí, protože má natolik zkušené lidi, kteří vědí, co a jak. Takže se není oč bát a klidně si je zavolejte. Uvidíte, že to bude lepší než to piplat sám.