Igelitový sáček se zipem – drobnost k nezaplacení

Obalové materiály z plastických hmot jsou (paradoxně) ekologičtější, než z papíru. Jsou to skvělí pomocníci a mezi nimi zaujímá čelní místo v zájmu mnoha lidí polyetylenový uzavíratelný sáček. Vyrábí se v širokém rozměrovém rozpětí a různé tuhosti materiálu.

Nepostradatelný sáček na zip doma i při cestování

Cestování letadlem – letecká přeprava se zaměřila již před mnoha lety především na bezpečnost cestujících a to znamená, že se věnuje nejvíce pozornosti pečlivé prohlídce zavazadel a osob před vstupem na palubu. Příliš mnoho pozornosti se však nevěnuje bezpečnosti samotných předmětů uvnitř batožin. Nejde o příruční zavazadla, ale o ta nakládaná do podvozkového prostoru. Rozhodně se vyplatí již doma věnovat dostatek času pečlivé přípravě a balit vše citlivé (kamery, fotoaparáty, mobily a tablety) do bublinkové fólie a igelitového sáčku se zipem. Je to pojistka před průnikem vlhkosti, prachu a nečistot a zároveň před nešetrným zacházením. S kufry a batohy se někdy manipuluje tak, že je snad lepší to raději nevědět.

letenka a pas

Stěhování – většina z nás využívá při stěhování papírový karton, tam jsou relativně všechny věci zabezpečené. Horší je to se zavazadly, která máme u sebe na první dva dny pobytu v novém působišti, jako jsou toaletní a hygienické potřeby, potraviny, lůžkoviny atp. Pro tyto případy jsou sáčky se zipem ideální, zvláště tehdy, jsou-li již různé krabičky a dózy zabalené v krabicích.

skleněné kuličky

Hraní s dětmi – úklid hraček nebývá zrovna oblíbenou činností, můžeme si jej usnadnit sáčky na zip větších rozměrů a vkládat do nich to, co bychom pracně třídili a pokládali do krabiček. Někdy je zkrátka jednodušší vše z podlahy nasypat rovnou do pytle a druhý den pokračovat ve hře po vysypání pytle na zem. Praktické je to zejména u her s mnoha drobnostmi, jako jsou figurky zvířátek, drobné panenky, malá autíčka, kostky a jiné dílky stavebnic.