Podívejte se, jak probíhá klasická dentální hygiena

Pravidelné návštěvy u stomatologa dvakrát za rok jsou nezbytné a pokud na ně chodíte, tak máte hezky našlápnuto ke zářivému úsměvu. Dentální hygiena Liberec je jasným dalším krokem, který byste měli podstoupit, a to alespoň jednou za rok. Jejím hlavním úkolem je pomoc lidem najít ideální techniku čištění zubů, aby byla nejen účinná, ale aby ji také byli schopní reálně dodržovat.

Krásný zářivý úsměv

Co to je?

Dentální hygiena má preventivní a léčebné vlastnosti. Cílem je předejít vzniku nejrůznějších onemocnění v dutině ústní. Pokud se čištění provádí nedostatečně nebo špatně, může to vést ke vzniku kazů, zánětu dásní, paradontóze a mnoha dalším nemocem. Kromě ukázky a dodání pomůcek pro správné čištění jde také o odstranění zubního kamene a povlaku. To je pro zdravý chrup a nádherný úsměv velice důležité.

Jak proces probíhá?

V první řadě se odborník podívá, jak jste na tom. Poté vám doporučí prostředky, které byste měli používat a vysvětlí vám, jak na to. Dalším krokem je vyšetření parodontu, tedy závěsného aparátu. Ve chvíli, kdy projdete celou první fází, přejdete rovnou na profesionální údržbu. To je přímo závislé na stavu vašeho chrupu a v závěru vám specialista vše zopakuje, případně vám doporučí a dá všechny potřebné pomůcky pro domácí péči.

Dentální hygiena zuby

Budete trpět?

Všechny určitě zajímá, zda je tento proces bolestivý a měli byste se toho bát. Odpověď je jednoduchá. Nemusíte. Pokud máte dásně ve špatném stavu nebo v nich máte zánět, budou zaručeně citlivé a hygiena pro vás zaručeně nebude příjemná. Postupem času to ale bude lepší a nakonec se tam možná budete i těšit, protože po této návštěvě budete mít vždy pocit dokonale čistého chrupu.

Kolik tam strávíte času?

Doba, kterou tam budete, je velice individuální. První schůzka je pochopitelně delší, takže byste s tím měli počítat. Když tam budete chodit pravidelně, můžete se jednat jen o půl hodiny. Poprvé se ale můžete jednat o hodinu, možná i hodinu a půl. Jakmile budete mít zdravé dásně i zuby, bude to pro vás otázka chvilky.