Jak se starat o štěňata

Pokud si chceme pořídit domů toto malé stvoření, ze kterého časem vyroste dospělý jedinec, tak bychom si měli předem zjistit, jak se o něj správně postarat. Potom bychom alespoň měli méně problémů, když budeme předem vědět, jak se v různých situacích zachovat.

štěňata rotvajlera

Krmení

Začněme například krmením, protože to je jeden z nejdůležitějších faktů. Štěňata jsou nejdříve krmena od matky jejím mateřským mlékem, ale postupně se učí přecházet na normální stravu pro psy. Začínáme je krmit cca v osmi týdnech, a to čtyřikrát až pětkrát denně. Tuto četnost krmení postupně snižujeme. Půlročního psa tedy pak krmíme třeba jen dvakrát denně a dospělého jen jednou denně. Je důležité si zjistit, jaké jídlo mu podával majitel, od kterého jsme si čtyřnohého mazlíčka vzali. Tímto pokrmem bychom pak měli pokračovat i doma, aby to na něj nebyla velká změna.
spící štěňátko

Jestliže předešlý majitel krmil granulemi, tak v tom poté pokračujeme. Granule se dělí na tři druhy, a to jsou super prémiová, prémiová a základní. Super prémiová obsahují vše potřebné, co zvíře potřebuje. Zvíře z nich získá vše, co je potřeba pro správný vývoj a vývin nutné.

Pro malé pejsky jsou určené granule a zároveň jsou také rozdělené podle plemena. Na stravu, kterou dáváme dospělákovi přecházíme asi tak kolem jednoho roku života.

Bydlení

Když si jej přivedeme domů, tak bychom měli uzpůsobit domácnost. Náš domov by pro něj měl být bezpečný. Pořídit bychom si tedy měli například ohrádku, aby nespadl ze schodů. Pozor si musíme dát také na kabely. Miska na jídlo by měla být stabilní, aby se nevylila. Pořídit bychom si pro něj měli vodítko, abychom s ním mohli vyrazit co nejdříve ven. Dále jsou velmi důležité hračky. Měl by mít kousací hračky. Neměli bychom mu dávat staré boty, protože pak nepozná, která je stará bota a která nová. Mohl by vám tedy okusovat i vaše nově koupené lodičky. Ideální jsou pro něj asi dvě nebo tři hračky. Nemusíte to tedy přehánět s nákupem dárků pro vašeho miláčka.