Proč ještě nemáte solární sprchu?

Když je venku nesnesitelné letní horko, mají obyvatelé měst zpravidla smůlu. Zejména ve velkoměstech, protože tam je možností, kam by se dalo před výhní skrýt, minimum. Naopak na venkově je v tutéž dobu o poznání lépe, protože tady se lze ukrýt někde pod korunami stromů. A obzvlášť příjemně tu je, může-li si člověk na své zahradě zároveň i vlézt někam pod prýštící vodu. Nejlépe tedy třeba pod solární sprchu.padající kapky.jpg
Takové solární sprchy už u nás dávno nejsou žádnou vzácností nebo kuriozitou. Dnes už má takovou někde na svém soukromém pozemku kdekdo. A to právě proto, že jde o zdroj osvěžení, který svým způsobem nemá obdoby, který je navzdory své jednoduchosti dokonalý.
Vezměte si jenom ty zřejmě nejhlavnější přednosti, jež taková solární sprcha má:

  1. Nejde o žádný předražený a nedosažitelný luxus.
  2. Lze ji umístit prakticky kamkoliv, kde je alespoň kousek zpevněného povrchu.
  3. Vyžaduje pouze vhodný přívod vody a nic víc.
  4. Pokud stojí na slunném místě, ohřeje svému majiteli vodu pouze pomocí slunečních paprsků, tedy zadarmo.
  5. Lze se pod ní omýt či osvěžit kdykoliv, bez nutnosti chodit do koupelny v domě a zbytečně si tam natahat špínu.
  6. Je-li používána před vstupem člověka do bazénu, snižuje riziko znečištění bazénové vody, při použití po tomto koupání její pomocí člověk pro změnu smývá z kůže tuto vysoušející chlórovanou vodu.
  7. Lze ji kdykoliv snadno smontovat i rozebrat a uložit do příští sezóny na vhodné místo. Protože se skládá jenomz několika dílů, jejichž montáž a demontáž zvládne úplně každý.

ruka pod kapkami.jpg
Takže je taková solární sprcha vlastně ideální věcičkou pro horké letní dny. Kdy prokazuje člověku, vlastnícímu nějaký ten k jejímu umístění vhodný pozemek, přímo ideální služby.
A kdo by těmito dokázal opovrhovat? Nevím, nikoho takového neznám. A sotva někdy poznám. Protože i vy už takovou pomocnici určitě na zahradě máte.
Že nemáte? Nechápu proč.