Jižní Morava vás pohladí a skvěle naladí


Doba dovolených je stále v plném proudu, ale mnozí z nás ji záměrně odkládáme až do srpnových, nebo zářijových dnů, právě z toho důvodu, že v tomto období už nejsou přeplněna ubytovací zařízení, restaurace, koupaliště, ani kulturní a historické památky. Tuto volbu využívají zejména páry, které nejsou závislé na dětech, a tudíž si mohou dovolit luxus bezstarostnosti a svobodného rozhodování při tvorbě programu své dovolené. Pokud máte chuť strávit příjemných několik dnů v krásném koutu jižní Moravy, nahlédněte na ubytování Lednice, kterým pro vás může být jedním z výborných tipů. Možná právě tento kus naší vlasti vám chybí na seznamu navštívených míst naší země.

Zámek Lednice

Lednická lokalita je známá nejenom svým novogotickým zámkem, který vlastnil významný rod Liechtensteinů, ale obdivovat zde můžete i rozlehlý park sahající až po nedaleký zámek Valtice. Právě tento lednicko-valtický areál byl zapsán do světového dědictví UNESCO a patří se svými dvěma sty hektary mezi nevětší parky Evropy. Pokud Vás procházka v něm poněkud unaví stačí vybrat některý ze stále otevřených sklípků a ochutnat některé ze skvělých místních vín, nebo letošního burčáku. Na své si v této končině přijdou i cyklisté, pro které je zde vybudovaná perfektní síť cyklostezek proplétající se mezi vinohrady a mířící až do sousedního Rakouska.
sklenice vína u vinice
Ubytování v Lednici s sebou přináší výhodu v dostupnosti mnoha dalších nedalekých památek a zajímavých míst, jako je například město Mikulov se svým Svatým kopečkem, nebo známá a v mnoha slováckých písních opěvovaná Břeclav. Po všech těchto výletech si jistě zasloužíte odměnu v podobě výtečného oběda, či večeře, které se vám dostane v mnoha zdejších podnicích. Jižní Morava je známa svou pohostinností, vřelými vztahy k lidem, vínu a životu. Proto i Vám patří naše srdečné pozvání do Lednice, kde prožijete dny dovolené podle vašich představ