Letní období končí, nastává čas podzimu a zimy

Letní radovánky jsou za námi, sluníčko už nehřeje tak moc, abychom se mohli koupat, takže začíná podzim a brzy bychom se měli připravit na zimu. Už nyní je dobré myslet na to, jak svůj zahradní domácí bazén zazimujete. Přeběhne měsíc a mohou tu být první mrazíky, proto je dobré udělat to zavčasu. Nejlépe hned, jak skončí koupací sezóna. Ještě pár týdnů se sice smutně budeme na bazén dívat, jenomže na koupání už to zřejmě nebude.
děvče v bazénu.jpg

Zazimování bazénu

Se zazimováním bazénu souvisí mnoho činností. Jakmile nás opustí teplé letní počasí, je načase, abychom se soustředili na spoustu úkolů, které je potřeba zvládnout, aby náš bazén přečkal zimu s grácií a bez újmy. K tomu je zapotřební dodržet hned několik základních pravidel.
Ø Většinou se nejedná o rozhodnutí ze dne na den, ale postupně bychom měli myslet na to, že počasí je čím dál tím studenější a nepříjemnější a proto je potřeba, abychom se předem připravili. Na přelomu září a října je s koupáním definitivně konec, tedy pokud nejste otužilec. Noci bývají chladné a po ránu mlha, nic příjemného.
Ø Proběhnout by měla poslední kontrola bazénové vody. Zjistíme, jakou má kvalitu. Tyto kontroly provádějte pravidelně a to nejenom v období, kdy se budete přes léto každý den koupat, ale také v případě, že například některý týden vynecháte. V neposlední řadě je nezbytné kvalitu vody kontrolovat i po skončení koupací sezóny. Díky tomu se vyhnete skokovému zhoršení kvality vody a nutnému následnému čištění.
omrzlé stromy.jpg

Ø V širokém sortimentu výrobků najdete vše, co potřebujete pro správnou péči pro váš domácí zahradní bazén v zimním období, abyste těchto pár měsíců přečkali s grácií.
Ø K ošetření bazénové vody je zapotřebí kvalitní zazimovač. Tyto produkty spolehlivě zabezpečí a stabilizují vodu v zimním období – v období, kdy bazén není používán. Přípravky chrání vodu před nepříživnými vlivy a udržují ji v optimálních hodnotách.