Miláno jako symbol výhodných módních nákupů


Do Milána se dostanete snadno. Stačí koupit levné letenky do milána a můžete letět.

Je určitě výhodné a módy znalí nadšenci vědí, že nejlepší nákupy módy udělají vždy ve slevách. Tyto začínají vždy v zimě začátkem ledna. Značkové i levnější butiky nabízejí oblečení s výraznými slevami, někdy až 70 procent, takže se opravdu vyplatí zaletět si pro módní úlovky až do Itálie. jednak budete mít originální kousky, které jen tak někdo nemá a jednak vás bude hřát potěšení, že jste je koupili tak levně.

nákupní galerie v Miláně

Kromě oblečení je v tomto městě k vidění i celá řada historických památek. Krásná katedrála narození panny Marie je vytvořena v gotickém stylu a její impozantní vzhled uchvátí každého, kdo ji poprvé spatří. Katedrála je opravdu obrovská a vejde se do ní na 40 tisíc lidí. Na vrcholu její věže je rozhledna, na kterou se dá vyjet výtahem. Odsud je úchvatný pohled na město rozprostírající se pod vámi.

katedrála v Milanu

Operní dům La Scala – pokud máte rádi klasickou hudbu a operu, doporučujeme navštívit toto slavné divadlo. Lístky za přijatelnou cenu bývají na místa, která jsou umístěna ve vyšších řadách. Nebo pokud by vám nevyšlo si koupit vstupenku na představení, La Scala nabízí prohlídky s průvodci, ty bývají levnější než představení a prohlédnete si tak i lóže a jeviště. K vidění je i muzeum, kde jsou vystaveny rekvizity z operních představení, a další pamětihodnosti vztahující se k domu La Scala.

Milano je také spojeno se jménem světoznámého hudebního skladatele Giuseppe Verdiho, který je zde pohřben.

Pokud budete utrmáceni z nákupů, zajděte si na jídlo do některé z nepřeberné řady trattorií a restaurací, kde podávají typická jídla charakteristická pro tento kraj Lombardie, jako je například milánské rizoto. Jeho žlutá barva napovídá, že v jeho složení najdeme vzácný šafrán. Před podáváním se na něj nastrouhá parmazán. Také klasický řízek, zde nazývaný „cotoletta milanese“ najdeme v repertoáru zdejší kuchyně.