Opora a záchrana

Každodenní procesy se stávají noční můrou a vycházka kolem domu, kde jste šli snad tisíckrát je najednou dobrodružnou cestou. Tak tak, přišel věk, když už nepřeskočíme plůtek a spěcháme za svou milou. Nyní nepřeskočíme vůbec nic a zvednout nohu je problém, který se musí řešit pomalu a systematicky. Samozřejmě, ne všechny to čeká, a ne všichni tím musí trpět. Ale přece jen, stát se to může.

Vana

Proto se dbá všude zvýšené bezpečnosti a v domácnosti se objevují pomůcky, které jste předtím ani neznali. Jednou takovou může být i přísavné madlo do koupelny.

Je to zdánlivá maličkost, ale práce udělá až až. A pozor, neposlouží jen starým či nemocným. Nikdy nevíte, kdy se vám zamotá hlava a neštěstí je hotovo. Není se čeho zachytit a boule na hlavě je ten nejlepší konec v tomto případě veselé příhody. Ovšem také to může končit tragédií, a tomu právě ono madlo zabrání.

Koupelnových koutů se to moc netýká, protože ve velké většině je držák již zabudován a ten přísavný tudíž není potřeba. Leda byste jej potřebovali držadlo, než je právě ve vašem koutě zabudováno, pak je třeba jej koupit. Více uplatnění nalezne tam, kde se opravdu čeho zachytit není. Ono navíc také slouží jako opora, pokud při sprchování stojíte. Ne tedy jen tehdy, když potřebujete vylézt z vany a něčeho se chytit.

Princip fungování je až hloupě jednoduchý. Hlavní roli zde hraje vakuum, držadlo přiložíte pryží k hladkému povrchu a zmáčknete knoflíky. Tím se guma pevně přisaje na povrch a pod ní vznikne již zmíněné vakuum. Tak by se již poté madlo nemělo ani hnout, pokud ovšem zase ony páčky někdo nepovolí. Madlo pak jde lehce sejmout a upevnit někam jinam, kde je potřeba.

Sprcha

Zkuste si tuto neocenitelnou pomůcku objednat, máte-li tedy potíže, nebo chcete-li se prostě jen cítit bezpečněji ve své koupelně.