Nová linka?

Někdy si rozmýšlíme, zda starou kuchyňskou linku ještě renovovat nebo si už pořídit novou. Pokud se s tou starou stále nemůžeme rozloučit a není ještě v „rozpadu“, proč jí nedat ještě šanci. Může být jako nová! Někdy stačí pár změn. Například nová kuchyňská deska, dřez, tapeta na dvířka nebo lepší osvětlení. A výsledek nás může velice mile překvapit! Jak nato?

kuchyňská linka

Nová pracovní deska
Když jsme trochu šikovní, provedeme to i sami bez pomoci odborníků. Všechno zařízení a spotřebiče z linky demontujeme. Poté odstraníme desku starou a instalujeme novou. No a pak vše vrátíme na svá místa. Zní to jednoduše, ale podmínkou úspěšného zakončení celé této akce je přesné, pečlivé měření! U některých materiálů, jako je kámen, sklo či keramika bychom už šanci na nápravu neměli. Dodatečně se upravit nedají a kvalitní materiál by byl zničen!

Nový dřez a baterie
Výměnou dřezu a baterie se dá vzhled linky také hodně proměnit. V obchodech si jistě vybere z velké nabídky materiálů, tvarů a barev každý ty své „pravé“. Opět je důležité správné měření. V případě baterií dbáme na to, aby měly správnou délku ramene. U dřezů je pro dobrý výsledek důležité myslet na to, aby nebyly širší než skříňky pod nimi.

Nový prostor nad deskou
Vyměníme obklady nebo tapety v prostoru nad deskou. Může jít o změnu menší, zvolit třeba trochu jiné barvy. Můžeme být ale i odvážnější a toto místo úplně proměnit. Například zde použijeme vhodné zajímavé fototapety! Nesmíme zapomenout vybírat z materiálů, které jsou omyvatelné.

kuchyně

Nový „kabátek“
Lince můžeme pořídit nový barevný nátěr, novou tapetu nebo rovnou nová dvířka. Hodně linku vylepšíme také pomocí nových úchytů pro dvířka a šuplíky. Radikální výměnu vnitřního vybavení starších linek odborníci nedoporučují. Varují, že staré konstrukce nemusí zátěž nových vnitřních prvků vydržet.

Nové osvětlení
Instalace nových světelných prvků se nebojíme. Na práci v kuchyni je třeba si dobře posvítit!
Moc hezky můžou v našich linkách vypadat například lišty s LED osvětlením.