Praktický typ nábytku

Život v malém bytě přináší hodně úskalí, která jsou úzce spojena právě s nevyhovujícími rozměry obydlí. Ne každý má navíc možnost se přestěhovat do většího obydlí, a to ať už z logistických či finančních důvodů. I pro takové ale existuje možnost, jak byt udělat přeci jen krapet rozměrnější. V mnoha případech totiž stačí vyhodit jen nepotřebný nábytek, například v podobě postele a tradičního gauče. Tyto dva základní doplňky každého standardně vybaveného bytu lze vyměnit za jeden kus nábytku – za rozkládací pohovku.
dveře na terasu
Nižší cena
Není to sice vždy pravidlem, záleží totiž na mnoha faktorech, ale obecně se dá říci, že rozkládací sedačky jsou o něco levnější než klasické modely. Už jen to by mělo být dostatečným důvodem, proč si raději pořídit domů rozkládací, a ne normální gauč. Pozitiv je zde ale daleko více. Rozkládací pohovku můžete totiž využívat dvojím způsobem. Je možné používat ji standardním způsobem, tedy k sezení, nebo z ní složit v podstatě alternativu postele. Díky tomu můžete klidně dát posteli sbohem a spát na rozevíracím gauči, který by měl nabízet prakticky stejné pohodlí. Ne vždy tomu tak ale opravdu je.
knihy na komodě
Vysoká kvalita
Stejně jako u postele, tak i v případě rozkládací pohovky byste měli dbát na to, aby byla, pokud možno co nejkvalitnější. Nekupujte si proto až podezřele levný gauč. Může se sice na první pohled i posed zdát jako ideální, ale pokud je vyroben z méně kvalitních a odolných materiálů, nemusíte to na první dobrou poznat. Je lepší zvolit si pohovku, která sice bude dražší, ale o které budete mít jistotu, že vám vydrží déle než několik málo let. Konec konců, nejde o koupi kávovaru za pár stovek, který můžete prakticky kdykoliv vyměnit za nový typ, ale o pohovku, za kterou už pár tisícovek dáte, a to ať už se jedná o levný, nebo drahý model. Na některých věcech se prostě šetřit určitě nevyplatí. A toto je jedna z nich.