Snadné hubnutí na nejlevnějších trampolínách

Evropa je sice na tom s obezitou o poznání lépe, ovšem k „americkému vzoru“ se již několik let úspěšně dotahuje. Před vznikem zdravotních rizik a omezením v souvislosti s nadměrnou váhou varují nejen lékaři, ale i propagátoři zdravého životního stylu. Bohužel stresující způsob života, nedostatek pohybu a nezdravé přejídání dnes provází i děti na základních školách.

trampolíny

Tomu všemu se lze vyhnout za určitých předpokladů. Že budete dodržovat doporučenou životosprávu a zároveň se budete dostatečně hýbat. Změna jídelníčku je ale vždy tím snazším krokem, není problém při nákupu v hypermarketu sáhnout raději po mrkvi a banánech a obejít regál se sladkostmi velkým obloukem, i když kus sebezapření to vyžaduje. Větší sebezapírání však přichází v okamžiku, kdy musíte obout sportovní boty, navléknout teplákovou soupravu a vyrazit do terénu.

Zvláštní je, že většina obézních lidí, kteří se přece jen odhodlají ke sportovní činnosti, začíná s běháním. Prý je běh velmi vysilující a rychle se s ním hubne. Částečně to pravda je, ovšem podívejte se na tu druhou stranu mince, a tou je docela obyčejná gravitace. Gravitační síla je o to větší, čím vyšší je vaše hmotnost. Ta působí na vaše klouby dolních končetin poměrně nevybíravě a po určité době se to při běhání projeví otoky kloubů, poškozenou chrupavkou, výronem kotníku, někdy dokonce úrazem vyžadujícím operační zákrok. Existuje však jeden typ tělesného cvičení, který vašim kloubům a páteři uleví.

aktivita

Zkuste trampolínu

Vyzkoušejte trampolínu. Co vás čeká?

Výdej energie – ten je dokonce větší, než při běhání, takže spálíte mnohem více kalorií. Ovšem pozor, pocitově si budete připadat méně vytížení a stresovaní.

Antistres – zmiňovaný stres provází řadu sportů, zvláště v počáteční fázi. Skákání na trampolíně je však specifické, uvolní se vám endorfiny – hormony štěstí velmi rychle, proto jsou také tyto cvičební prvky považovány za dokonalý antistres. Způsobuje to především chvilkový stav beztíže v okamžiku zakončení výskokové fáze.

Proudící lymfa – tento specifický pohyb i na těch nejlevnějších trampolínách umožňuje uvést do činnosti lymfatický systém, ten je u obézních lidí v nečinnosti řadu let a je potřebný právě k tomu, abyste se efektivně zbavovali přebytečného tuku a toxického odpadu.

Klouby – odrazy a dopady na měkké pružné podložce netrpí ani výstelky kloubů, ani páteř, a to i při značné nadváze. Zaměstnáte většinu svalových partií včetně hlubokých vnitřních svalů zad a břicha, budete tedy hubnout zdravě, podobně, jako kdybyste plavali stovky metrů v bazénu.