Tipy do diety!

Dieta nepředstavuje pro mnohé z nás procházku růžovou zahradou. Zvláště pokud jsme v době předcházející redukčnímu režimu byli zvyklí konzumovat velké množství jídla. I se správným a vyváženým jídelníčkem se po určitém čase může objevit únava, hlad, pokles energie a vyčerpání. S našimi radami však dietu hravě zvládnete a negativním dopadům sníženého kalorického příjmu se vyhnete!

jablko s metrem

Pijte dostatek tekutin

Možná to zní jako ohraná rada, kterou jistě slýcháváte z mnoha stran. Ale dostatečný pitný režim během dne je mimořádně důležitý, a to nejen v dietním režimu. Díky vodě bude vaše tělo hydratované, takže se vyhnete nepříjemným bolestem hlavy. Dostatek vody rovněž přispívá ke správné funkci našeho zažívacího ústrojí.

Pokud budete konzumovat vodu před jídlem, pak je daleko menší šance, že se přejíte. Žaludek se totiž zaplní vodou, takže logicky nebudete moci konzumovat tak velké množství potravy. Pití vody je rovněž skvělým způsobem, jak zahnat nejrůznější chutě na slané a sladké, které se v dietě mohou objevit.

zelenina na stole

Do jídla přidávejte zeleninu či rozpustnou vlákninu

Zelenina dokáže neuvěřitelně zvětšit objem vašeho jídla, bez toho aniž by docházelo ke zvýšení kalorické hodnoty pokrmu. Proto je vhodné do ovesné kaše přidat například cuketu, která má velmi málo kalorií a spoustu vlákniny. Právě vláknina v zelenině způsobí to, že po jídle budete zasyceni na mnohem delší dobu.

Skvělou a zdravou volbou při redukci hmotnosti je také rozpustná vláknina neboli psyllium. Lze ji přidat například do nejrůznějších omáček nebo do mraženého ovoce, jež pak bude mít díky vláknině konzistenci jako marmeláda. Psyllium cena je v různých obchodech odlišná. Na internetu lze indickou vlákninu sehnat za opravdu skvělé ceny, takže neváhejte a zakupte rozpustnou vlákninu ještě dnes, jelikož nejen v dietě se vyplatí mít tuto surovinu vždy po ruce.