Na co při stěhování bytů v Praze nezapomenout

Na Internetu kolují stovky různých blogů, které popisují „vychytávky“, jak si vypomáhat při stěhování, jak celý proces usnadnit, a také jak se přestěhovat sami. Na některé „položky“ se však zapomíná, a ty bychom vám zde chtěli v krátkosti nastínit.

kartonové krabice

Kuchyně a vestavěné skříně – přestěhovat tyto kusy nábytku může být pěkná patálie vzhledem k tomu, že není vůbec snadné takové sestavy demontovat a opět bez úhony smontovat na novém místě. Stěhovací firmy zajišťují i tyto práce, a pokud nechcete nic riskovat, raději to přenechejte zkušeným odborníkům. Ti jsou navíc pro případné nehody a poškození věcí pojištěni.

muž s krabicemi

Dlouhé koberce – dříve (za socialismu) se daly pořídit koberce pouze v metráži v maximální šíři 4 metry. Pokud jste měli např. obývací pokoj větších rozměrů, museli jste jít cestou kompromisu a koberec skládat z více kusů. Že to nevypadalo dobře, vás jistě napadne, a tak se dnes již běžně vyrábí i delší metráže. Mít koberec po celé ploše i s ozdobným soklem je zkrátka úplně jiný zážitek, ale co pak, když jej potřebujete přestěhovat? Musíte mít k dispozici dlouhý nákladní vůz a ten mají profesionální stěhovací firmy k dispozici. Musíte se však o dlouhém koberci zmínit, a také o tom, že je třeba jej přenášet tak, aby se nezlomil – s tím vším si stěhováci bezpečně poradí.

Kde zaparkovat – vůbec největší oříšek není samotné stěhování bytů Praha, ale zajištění parkovacího prostoru – ten musí být dostatečně velký, měli byste tedy předem znát rozměry stěhovacího vozu a pěkně v předstihu zajít na městský úřad na odbor dopravy. Zvláště v Praze je tento krok přímo nutný, navíc se vyplatí alespoň den před stěhováním zajištěné místo vyhradit fyzicky, nejlépe páskou a dopravními kužely nebo podobnou zábranou. Úředníci vám sice za poplatek obvykle vyhoví, ale mají na vyřízení žádosti celý měsíc, tak s tím počítejte opravdu v předstihu.