Zhubnout s palačinkou na talíři


Představte si, že budete celkem normálně jíst, rozhodně nebudete mít hlad, nebudete každodenně několik hodin dřít v posilovně a PŘESTO ZHUBNETE. Myslíte, že je to tak trochu sci-fi? Omyl. Dnes je do docela dobře možné. Jen je zapotřebí vědět, jak na to.

stíhlost

  • V těle se nastaví biologický stav, který se nazýváketóza.
  • Ten získáme, pokud začneme tělu pravidelně dodávat bílkoviny a zároveň mu snížíme na minimum příjem tuků a sacharidů.
  • Tím se v ketóze začnou vytvářet ketolátky, které vzniknou štěpením tukových tkání.
  • Nahradí tak sacharidy a tělo se začne zbavovat podkožních i útrobních tukových zásob.

Tento stav nastane za dva až tři dny. Je však nezbytné stravovat se podle proteinové diety, která je velice pestrá. Nechybí tu dokonce ani palačinky nebo oblíbené polévky. Ketonová dieta má tři fáze. Jejich délka závisí na tom, kolika kilogramů se chcete zbavit.

I v tomto případě to chce určité sebezapření

Při této dietě je pochopitelně nezbytné dodržovat jak pravidelnost v jídle, tak i pitný režim. Vyvarovat se naopak musíme potravinám, které by nám dodávaly do těla velké množství tuků a sacharidů. Jedná se například o různé sladkosti, cukrovinky, pečivo, uzeniny, lihoviny, slazené limonády. Pokud bychom tyto zásady nedodržovali, pak by se dieta stala neúčinnou. I v tomto případě to tedy chce rozhodně silnou vůli. I jeden rohlík nebo láhev piva může celý proces zcela pokazit a vaše snažení by přišlo vniveč.

kalorie

  • Nastartovat znovu ketózu bude trvat opět další dva až tři dny.
  • A to už mohly být nějaké ty kilogramy pryč.

Jistě stojí budoucí snaha za konečný výsledek. U této diety máte totiž jistotu, že vaše ztracené kilogramy opět nenaleznete. Váhový úbytek je totiž skutečně z nahromaděných tukových zásob, a nikoliv ze svalů, jak tomu bývá při běžné dietě.