Altán na zahradu


Zahradní altánky jsou nádherné stavby, které se hodí na každou zahrádku a další pozemky. Nejlevnější možností je koupit si produkt a ten si postavit.

Altán na zahradu

Záleží na využití

Mít altánek na zahradě je obrovská výhoda, protože při hezkém počasí si tam můžete vždy jít pohodlně odpočinout od běžného života a hezky vypustit veškeré starosti. Hodí se také rozhodně pro různé oslavy s přáteli, kdy si hezky můžete posedět venku a třeba udělat parádní oslavu s grilováním. Je to rozhodně užitečná stavba, ale při jeho výběru musíme dávat na různé parametry dobrý pozor, abychom byly ve finále opravdu spokojeni. Asi nebude nejšťastnější lokalita u hlavní silnice, a proto je hezký výhled a ticho opravdu velkým plusem.

dřevěný altán

Co se týče rozměrů, tak záleží, kolik lidí jej bude využívat a také nechat prostor na zahradní nábytek a další vybavení podle svého využití. Klasické rozměry jsou například 3×4 metry a podobně, přičemž kdybyste si nevybraly, tak je nejlepší si nechat vyrobit pergolu či altán na míru. Také si prohlédněte jeho design, aby na Váš pozemek hezky zapadal a rádi jste v něm trávili volný čas.

Nákup

Co se týče materiálu, tak přírodní klasikou, která se hodí snad všude je masivní dřevo, které nejen skvěle vypadá, ale také vydrží při správné údržbě. Pokud chcete altánek za výhodnou cenu nechcete do něj cpát zbytečně peníze, které se můžou hodit někde jinde, tak je nelepší a zaručenou volbou dřevěný zahradní altán, kde vše potřebné k jeho stavbě. Sice stavba zabere nějaký ten čas, ale není to rozhodně nic strašně náročného, a proto to hravě zvládnete.

zatloukání hřebíku

Stavba většinou probíhá tak, že nejprve se vyměří přesně veškeré základy, které se následně vykopou. Do nich zabetonujeme kovové patky, na které následně upevníme dřevěné trámy. Následuje stavba kompletní dřevěné konstrukce, kde je důležitá její dobrá pevnost. Až bude dokončena, tak pak už zbývá pouze podlaha třeba ze zámkové dlažby a střecha. Třeba takový šindel je opravdu hezký a vydrží i náročné přírodní podmínky v podobě deště sluce, sněhu a podobně.