Zbytečnost nebo nutnost

Ať se v poslední době bavím, s kým se bavím a dostaneme se k tématu sušička prádla, tak lidé, kteří ji mají doma, nešetří chválou a komplimenty. Kdo ji nemá, tak o ní z půlky sní a z půlky tvrdí, že není potřeba a je to zbytečná investice. Hlavně maminky od malých dětí na ni nedají dopustit. Ať už perete ložní prádlo, pleny nebo běžné oblečení, za pár hodin máte vypráno, usušeno a i vyžehleno a prádlo je pěkně srovnané ve skříni.

sušička

Sušičky prošly za poslední roky nemalým vývojem a už nejsou to, co bývaly před dvaceti lety. To je tedy v Čechách taky skoro nikdo nevlastnil, protože jejich ceny byly velmi vysoké a nebyly ani běžně k dostání. Dnes je můžete koupit samostatně stojící nebo již jako 2 v 1, kdy jsou součástí pračky. Ušetříte tak prostor, který ne každý má doma k dispozici.

Jaké jsou tedy hlavní klady sušičky prádla?

·         Ušetříte čas a místo pro sušení prádla
Nemusíte rozkládat sušák ani věšet prádlo na šňůru a nebudete si do bytu zatahovat vlhkost, když prádlo sušíte v pokoji. A nemusíte čekat hodiny nebo dny, než bude suché.

·         Velkou část prádla již nemusíte žehlit
Kromě pár citlivých kousků, jako jsou třeba košile, nemusíte již nic žehlit. Stačí prádlo včas vytáhnout a hned poskládat a uložit do šatníku. I žehlení vám půjde lépe a  snadněji.

Jaké jsou nevýhody sušiček?

·         Prádlo se může srazit
To se týká hlavně 100% bavlny a levnějších verzí sušiček. Ty dražší již mají programy proti srážení a tak k tomu nedojde nebo jen velmi zřídka. Na internetu také najdete spoustu tipů, jak tomu předcházet.

prádlo

·         Vyšší pořizovací náklady
Chcete-li sušičku s nízkou spotřebou a malou hlučností, která bude mít velkou nabídku programů na různé druhy prádla, abyste ji mohli používat víceméně na veškeré prádlo a také dostatečnou kapacitu, tak si budete muset připlatit. Investice se ale vyplatí, ušetříte na provozu.